Aktualności


Pobierz regulamin i kartę zgłoszenia...

Lidia Czyż – pisarka, nauczycielka, żona pastora, matka, autorka czterech powieści opartych na prawdziwych historiach: Mocniejsza niż śmierć, Narodziny perły, Pozostała tylko nadzieja, Tato! oraz licznych artykułów i opowiadań. Zaangażowana w organizację spotkań dla kobiet.

Wstęp wolny.

Po spotkaniu będzie możliwość zakupu książek autorki!My się zimy nie boimy

Pod takim hasłem przebiegało spotkanie z grupą Kangurków –  przedszkolaków w z Modrzewiowego Ogrodu w GBP filia Osiedle.Dzieci wysłuchały opowiadania Iwony Czarkowskiej pt.”Sanki” a następnie rozmawiały na temat sportów zimowych i zachowaniu bezpieczeństwa podczas ich uprawiania.Z dużym zaangażowaniem przedszkolaki odgadywały zimowe zagadki oraz uczestniczyły w zabawach rytmiczno - ruchowych z wykorzystaniem chusty Klanza ”Wirujące śnieżynki”, z gazetami: Taniec na krze”, „Rzucanie się śnieżkami” przy akompaniamencie muzycznym. Po przerwie zabawowej wykonały z materiałów recyklingowych świeczki, które ozdobią ich pokoje. W spotkaniu uczestniczyło 21 dzieci.
Fotogaleria...

Zakup nowości wydawniczych
Gminna Biblioteka Publiczna otrzymała z Biblioteki Narodowej w ramach "Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa" Priorytet 1 - Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych w roku 2017 - 16 400 zł.
Z przyznanych środków biblioteka wzbogaciła się o 625 nowości, w tym 430 powieści, 115 książek dla dzieci i młodzieży oraz 80 popularnonaukowych.